Ogłoszenia Parafialne (21 kwietnia 2019 roku)

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

Na godz. 1430 zapraszam wszystkich na Nieszpory Wielkanocne, które będą zarazem Nieszporami chrzcielnymi.

Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego związanej z przyjęciem błogosławieństwa papieskiego urbi et orbi transmitowanego przez media.

1. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy.
  2. Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali Katolicki Uniwersytet Lubelski.

1. W środę – 24.04 – w naszym kościele odbędzie się Konwent Wielkanocny księży naszego dekanatu. Uroczysta Msza święta koncelebrowana przez kapłanów naszego dekanatu rozpocznie się o godz. 1800. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości.
  2. W czwartek – 25.04 – w dzień św. Marka po Mszy świętej procesja do krzyża z modlitwą o dobre urodzaje.
  3. W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszła II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego rozpocznie 75 Tydzień Miłosierdzia. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Opolskiej. Parafianie, którzy składali w Wielkim Poście jałmużnę postną do skarbonek przygotowanych przez Caritas, mogą swoje ofiary przynieść do kościoła.
  5. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Parafianom i Gościom życzę

radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa