Ogłoszenia Parafialne (18 marca 2018 roku) 

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu zgodnie ze zwyczajem zasłania się krzyże i obrazy.

 1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na Mszę Świętą ku czci św. Józefa zapraszam na godz. 1700.
 2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1715, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 1430.
 3. W środę, 21 marca rozpoczniemy w naszej parafii Odnowienie Misji Świętych. Tak jak w ubiegłym roku będzie z nami franciszkanin o. Cherubin OFM – Misjonarz Miłosierdzia. Program Odnowienia Misji Świętych mamy wywieszony w gablotkach i zamieszczony w naszych gazetkach.

Zachęcam, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterza do odwiedzenia chorych w domach. Odwiedziny chorych i starszych we wtorek i w środę od godz. 900. Zgłoszenia w zakrystii.

 1. Za tydzień – Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.

O godz. 900 zgromadzimy się przed kaplicą na cmentarzu, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 1. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

Biskup Andrzej Czaja zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w auli seminaryjnej w Opolu 24 marca w godzinach od 1000 do 2130. Tematem są słowa: „Nie bój się” zaczerpnięte z orędzia papieża Franciszka na tegoroczny ŚDM. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są studenci i młodzież licealna, ewentualnie także uczniowie z 3 klasy gimnazjum.

 1. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 1400 do katedry opolskiej osoby żyjące po rozwodzie w ponownym związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką dla nich oraz z błogosławieństwem sakramentalnym.
 2. Kolekta przyszłej niedzieli będzie naszym materialnym podziękowaniem o. Cherubinowi, naszemu misjonarzowi, za podjęty trud przewodniczenia Odnowieniu Misji Świętych w naszej parafii.
 3. Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.
 4. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.

Parafianom i Gościom życzę
radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa

na dni nowego tygodnia!