Ogłoszenia Parafialne (14 stycznia 2018 roku)

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boży, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
  2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących emigrantom.
  3. W naszym kościele w dniu dzisiejszym o godz. 1430 rozpoczniemy „Kolędowanie przy żłóbku” czyli Koncert Galowy Laureatów XIII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Serdecznie zapraszam.
  4. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
  5. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  6. W czwartek o godz. 1700 Msza święta szkolna.
  7. W sobotę o godz. 1300 w Bolesławiu dekanalne spotkanie dla młodzieży.
  8. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka.

O godz. 1430 w naszym kościele rozpocznie się Koncert Kolędowy. Będziemy gościli Chór z parafii św. Anny w Krzyżanowicach.

1. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Parafianom i Gościom życzę
radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa