Ogłoszenia Parafialne (17 czerwca 2018 roku)

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. Przed kościołem dzisiaj zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.
  3. Na godz. 1430 zapraszam jeszcze raz do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa.
  4. Zachęcam do codziennej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Miesięczna spowiedź święta:

– we wtorek:

• od godz. 1330 klasa III,
  • od godz. 1530 klasa IV,
  • od godz. 1630 klasy V i VI.

– w środę:

• od godz. 1530 klasy VII i II Gimnazjum,
  • od godz. 1630 klasa III Gimnazjum i młodzież starsza.
  1. W czwartek o godz. 1700 Msza święta na zakończenie nauki w Gimnazjum w intencji wszystkich uczniów klasy III, rodziców i nauczycieli.
  2. W piątek o godz. 800 Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018.
  3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  5. Na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
  6. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie;
  • 21 VI – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej.

Parafianom i Gościom życzę

radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa