Ogłoszenia Parafialne (16 czerwca 2019 roku)

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W poniedziałek spowiedź święta przed zakończeniem roku szkolnego i Uroczystością Bożego Ciała:
  • od godz. 1600 klasy IV i V i VI;
  • od godz. 1630 klasy VII, VIII i III Gimnazjum;
  • od godz. 1700 młodzież klas ponadgimnazjalnych i starsi parafianie.
  1. We wtorek o godz. 1700 Msza święta w intencji uczniów klasy VIII i III Gimnazjum, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców z okazji zakończenia nauki w naszej szkole.
  2. W środę o godz. 800 Msza święta na zakończenie Roku szkolnego 2018/2019 w intencji Uczniów, Rodziców, Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników naszej szkoły.
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Kościół od samego początku głosi wiarę w prawdziwą, substancjalną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich wiernych. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 900, po której wyruszy procesja. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.

Wszystkich parafian zapraszam do licznego i pobożnego udziału. Do wspólnej modlitwy i śpiewu. Proszę o udział całą Służbę Liturgiczną, Marianki, Dzieci, które przeżywały I rocznicę Komunii świętej (w albach), Poczty sztandarowe, Panów do baldachimu.

1. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie w połączeniu ze Mszą świętą.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zachęcam do szczególnej modlitwy za ojców, zarówno tych żyjących, jak i zmarłych.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecam Gościa Niedzielnego.
  4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego,
     malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – Najświętsza Maryja Panna Opolska.

Parafianom i Gościom życzę

radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa