Ogłoszenia Parafialne (9 czerwca 2024 roku)

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
  2. We wtorek, 11 czewrca, o godz. 1500 spotkanie kandydatów na ministrantów.
  3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy.

O godz. 1600 spotkanie formacyjne dla uczniów klasy VII, a o godz. 1700 Msza święta szkolna.

1. To trzynasty dzień miesiąca. Na godz. 1900 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy uczestniczyli we Mszy świętej, odmówimy różaniec fatimski i pójdziemy procesją ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem przewidziana jest zbiórka na Wydział Teologiczny w
  3. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
  • W środę, 12 czerwca – bł. Emil Szramek, kapłan i męczennik.
  • W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
  • W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

Parafianom i Gościom życzę

Bożego błogosławieństwa, dużo zdrowia i sił

na dni nowego tygodnia!