Ogłoszenia Parafialne (9 września 2018 roku)

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

Na zakończenie popołudniowego nabożeństwa udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo uczniom, którzy rozpoczynają naukę w klasie I oraz pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów i starszych uczniów.

Przed kościołem dzisiaj zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

1. W czwartek o godz. 1700 Msza święta szkolna, a o godz. 1900 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. W programie nabożeństwa Msza święta, różaniec fatimski i procesja ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W Opolu w kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich (godz. 1400).

1. Na Górze św. Anny od piątku do niedzieli (14 – 16.09) uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi. Wyjazd pątników z naszej parafii ok. godz. 600.
  2. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

Parafianom i Gościom życzę

radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa