Ogłoszenia Parafialne (17 luty 2019 roku)

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii.
  5. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

W tym tygodniu patronują nam:

• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

Parafianom i Gościom życzę

radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa