Ogłoszenia Parafialne (18 listopada 2018 roku)

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  3. W czwartek:
  • o godz. 1700 Msza święta szkolna;
  • o godz. 1900 nabożeństwo dla młodzieży.
  1. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  2. W sobotę od godz.1530 spowiedź święta przed Uroczystością Chrystusa Króla.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

W naszej parafii swoją uroczystość stanową przeżywają w tym dniu mężczyźni i młodzieńcy. Ich wszystkich zapraszam na Mszę świętą na godz. 1000.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem zbiórka na remont katedry opolskiej.

1. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

Parafianom i Gościom życzę

radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa