candle-with-fire-on-white-background-sketch-vector-illustration-295169       „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,

         a światłość wiekuista niechaj im świeci.

           Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

      Amen.”

 STYCZEŃ  2018

+ Gerhard Wystyrk   

+ Gerard Mańczyk          

+ Alfred Krzykała                                     

+ Jerzy Olszyna                                

+ Halina Piguła                              

+ Gerard Kwaśnica    

 

LUTY  2018                  

+ Tadeusz Lisowski      

+ Arnold Buba              

 

MARZEC  2018                   

+Anna Drobny                     

+ Anna Affa                     

+ Elżbieta Warzeszka             

 

KWIECIEŃ  2018

+ Gerard Krzyżok                                   

+ Anna Buba                                                                

+ Barbara Rataj                                

+ Anna Krzyżok                                  

+ Gertruda Drobny 

 

MAJ  2018

 

CZERWIEC  2018

+  Wilhelm  Stuchły                   

+ Piotr Warchoł                        

+ Krzysztof Krzykała              

 

LIPIEC 2018

+ Teresa  Przybyła     

+ Piotr Pieczka           

+ Helena Rubin                         

+ Herbert Bielaczek 

 

SIERPIEŃ  2018

+ Krzysztof Kłósek                                                        

+ Helmut Krzykała     

 

WRZESIEŃ  2018

+ Elżbieta Krzykała         

+ Ewald Bożek              

+ Wacław Pawlik         

+ Andrzej Michna      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Wrz2018

  (kliknij ) – Grzechy języka

  15 września 2018

      Słowo to potężny oręż.  Można nim wygrywać bitwy, budować, ale też burzyć i niszczyć. Tak łatwo nam przychodzi osądzanie innych. „Nie zabijaj brata zwadą, ręką, kaźnią, ani radą” – przypominał autor średniowiecznego, wierszowanego przekładu Dekalogu. „Nie osądzaj nikogo, dopóki nie staniesz przy jego kowadle i nie popracujesz jego...

 • Paź2017

      Jadwiga urodziła się między 1174 a 1180 rokiem na zamku nad jeziorem Amer w Bawarii jako córka hrabiego Bertolda VI i Agnieszki Wettyńskiej, hrabiów Andechs, którzy tytułowali się również książętami Meranu (w północnej Dalmacji) i margrabiami Istrii. Miała czterech braci i trzy siostry. Jedną wydano za Filipa, króla...

 • 29 października 2016

     

 • Wrz2016

  CHRZEŚCIJAŃSTWO A MY

  10 września 2016

  Chrześcijaństwo jest wydarzeniem – od początku chrześcijaństwa istnieje tendencja, by zaliczyć je albo do mitów, traktując jako jedną z najpiękniejszych wizji życia, albo do systemów filozoficznych poszukujących sensu życia ludzkiego i istnienia świata. Już w drugim wieku po Chrystusie niejaki Justyn stwierdził, że jest to najpiękniejsza filozofia. Szukał prawdy, nawiedził...

 • Sie2016

  Dawniej w moim parafialnym kościele każdy miał swoje miejsce. Kobiety siedziały po prawej, panowie po lewej stronie. W pierwszych ławkach były miejsca dla dzieci, a pod chórem stali mężczyźni w sile wieku. Dlaczego dziś nie ma już takich tradycji? W kościele mamy być jednością Tylko trochę pamiętam takie czasy. Rzeczywiście,...

 • Lut2016

  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU   NIEDZIELA – 7.02 – 11.00 -12.00           DFK                   12.00 – 13.00     RÓŻE RÓŻAŃCOWE   13.00 – 14.00         WDOWY   14.00 – 15.00         KOBIETY                     15.00 – 16.00 ...

 • Sty2016